1) Çocukta Bağlanma Sorunları ve Terapisi
Günümüzde bağlanma herkesin kullandığı ama çok az kişinin tamamına vakıf olduğu bir kavramdır. Bağlanma adı altında yayınlanan kimi kitaplarla ebeveynler ve uzmanlar yanlış bilgilendirilmiştir. Eğitim bağlanma kavramını, öz kaynaklar ve araştırmalar baz alınarak detaylı bir şekilde ele alacaktır. Eğitimde bağlanma araştırmalarının kökenine, bağlanma modellerine, bağlanma ölçeklerine, DSM V'te geçen bağlanma bozukluklarına ve bu bozuklukların tedavisinde evde ailelere önerilecek uygulamalara ile terapide kullanılacak pratik tekniklere yer verilecektir. 

2) Çocukta Cinsellik Sorunları ve Terapisi
Çocuk gelişim süreci içinde cinsellik ve cinsiyeti ile ilgili bir çok problemle karşılaşmaktadır. Bu problemlerin çözümü doğru ve zamanında müdahale gerektirmektedir. Çocukluk çağı mastürbasyonu, cinsel merak, cinsel istismar ve cinsel kimliğinden hoşnut olmayıp diğer cinsiyetin rollerine bürünme bunlardan başlıcalarıdır. Eğitimde tüm bu başlıklar DSM V ve ICD 10 çerçevesinde detaylı ele alınacak, her bir başlıkta evde ailelere verilecek öneriler ile terapide yapılacak pratik uygulamalar aktarılacaktır.  

3) Çocukta Öfke Sorunları ve Terapisi
Çok fazla çocuk öfke problemleri nedeni ile terapiye başvurmaktadır. Genelde öfke bir sonuçtur ve arkasında çeşitli patolojiler yatmaktadır. Bu patolojiler bilinmeden bazen öfkeyi durdurmak mümkün olmamaktadır. Eğitimde çocukta görünen öfkenin kökenlerine, öfke ile ilişkili olan DSM V'de geçen bozukluklara, öfke için evde ailelere önerilecek pratik önerilere, terapide yapılacak pratik çalışmalara yer verilecektir. 

4) Çocukta Kaygı Sorunları ve Terapisi
Kaygı ve korkular çocukların terapiye getirilme nedenlerinin başında yer almaktadır. Bu eğitimde çocuklarda görünen kaygı sorunlarının kökeni üzerine durulacaktır. DSM V'te geçen ayrılık kaygısı, sosyal kaygı, yaygın kaygı ve fobiler detaylıca ele alınacaktır. Bu patolojilerin çocuklarda nasıl göründüğü ele alınacaktır. Kaygı bozukluğu olan çocuklarda evde aileye önerilecek uygulamalara ve terapide kullanılacak pratik tekniklere yer verilecektir. 

Katılımcılar
Eğitimlere ruh sağlığı alanında çalışanlar, rehberlik uzmanları ve bu alanın öğrencileri katılabilirler. 

Eğitimin Zaman Planlaması ve Mekanı
Eğitimler tek ve tam günlük eğitimlerdir. Eğitimler 09.00-17.00 arasında gerçekleştirilecektir. Eğitimler, Taksim'de daha sonra ilan edilecek bir otelde gerçekleştirilecektir. 

Kontenjan, Ücret ve Sertifika
Eğitimlerin kontenjanı açıktır. Eğitimler sonunda katılımcı sertifikası verilecektir. Ücret için lütfen arayınız. 

Eğitimci
Eğitimci Klinik Psikolog & Pedagog ve Oyun Terapisti Mehmet Teber’dir. Detaylı bilgiye Uzmanlarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Kayıt ve Bilgi
Kayıt ve bilgi için 0 (533) 140 42 05 numaralı telefondan Ayşegül Sarı’ya ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder