Ahenk Çocuk

Ahenk Çocuk, ilk olarak 2008 yılında Başakşehir’de kuruldu. Mehmet Teber ve iki arkadaşının girişimiydi. 2008 Ağustos’ta doğduğunda adını Ahenk Psikoloji olarak aldı. Çünkü bu hayatta hepimizin bir dengeye ihtiyacı var ve biz buna ‘ahenk’ diyoruz. Derinden derine hepimiz sürekli bir ahenk arayışı içindeyiz. Bu ahenk bozulduğunda keyfimiz kaçıyor ve huzursuz oluyoruz. Ancak kimi zaman yaşadıklarımız, kimi zaman da çevremiz bu ahengi yakalamamızı engelliyor. İşte tam bu noktada bizler bir uzman yardımına ihtiyaç duyuyoruz. Ahenk olarak bu yardımı profesyonel şekilde sunmak niyetiyle yola koyulduk ve adımızı bu nedenle “Ahenk” olarak seçtik.

Yıllar 2016’yı gösterdiğinde 3 kişi ile yola çıkan Ahenk, bünyesindeki uzman sayısını 10’a çıkarmıştı. Başakşehir’in ve İstanbul’un önemli psikolojik danışmanlık merkezlerinden biri olmuştu. Bebek, çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift terapilerinin yapıldığı bir merkeze dönüşmüştü. 2016 yılının sonlarına doğru büyümüş olan bu yapıyı daha iyi yönetmek adına çocuk biriminin ayrılmasına karar verildi. Klinik Psikolog Mehmet Teber eşliğinde çocuk birimi daha iyi hizmet sunmak adına yeniden yapılandırıldı ve Ahenk Çocuk adını aldı. 

Ahenk Çocuk şimdi bir çok uzman kadrosu ile birlikte çocuk ruh sağlığı alanında hizmet vermeye devam ediyor. Artık sadece Başakşehir’e değil tüm Marmara bölgesine hizmet veriyor. Ahenk Çocuk’un tek gayesi var: Çocuk ruh sağlığını korumak ve çocuklar için en doğru psikolojik desteği uzman ellerde çocuklara sunmak. 
Sonraki
Sonraki Kayıt
Önceki
Ahenke eklenen son içeriktesiniz.