Günümüzde İstanbul’da bir çok terapi ve danışmanlık merkezi var. Bir aile için en zor karar doğru terapi merkezini ve uzmanı bulmak. Biz inanıyoruz ki Ahenk Çocuk, bir çok yönden diğer kurumlardan farklı. Neden mi?

Öncelikle Ahenk Çocuk olarak hem maliye bakanlığına bağlıyız hem de sağlık bakanlığına kayıtlıyız. Yani tüm çalışmalarımızı resmi olarak yürütüyoruz. Maliye Bakanlığına bağlıyız, tüm mali işlemlerimiz devletimizin kontrol altında yürüyor. Yaptığımız iş sonuçta bir ticaret ve biz bunun hakkını veriyoruz. Biz ruh sağlığı hizmeti veriyoruz ve verdiğimiz hizmetten emin olduğumuz için çalışmalarımızı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne kayıtlı olarak yürütüyoruz. Sağlık hepimizin en kıymetli hazinesi. Hiçbirimiz sağlığımızı yanlış ya da amatör ellere teslim etmek istemiyoruz. Bu nedenle istiyoruz ki Ahenk’e gelen misafirlerimiz gerçek anlamda bir ruh sağlığı hizmeti almış olsunlar. 

Diğer farkımız kurucumuz Klinik Psikolog Mehmet Teber. Kendisi ülkemizin önde gelen çocuk alanında çalışan uzmanlarındandır. Pedagoji Derneği'nin uzun süre başkanlığını yapmış biri. İki yüksek lisans eğitimi almış ve halen doktorasına devam eden ve sürekli kendini geliştiren bir uzman. Ülkemizin uluslararası düzeyde yeterliliğe sahip oyun terapistlerinden ve oyun terapisi eğitimcilerinden biri. Kendini çocuklara adamış biridir. Çocuk alanında bir çok projeye danışmanlık yapıyor. 15 yıllık bir deneyimi ile Ahenk’te yürütülen tüm çalışmaları bizzat yürütüyor. Yani Ahenk’te ruh sağlığı hizmeti büyük bir tecrübe ile yürütülüyor.  

Ülkemizin yasaları, terapi yapma ve ruh sağlığı hizmetini verme hakkını klinik psikolog unvanını taşıyan kişilere veriyor.  Ancak maalesef denetimler yeterli değil. Bu nedenle eğitim koçları, NLP uzmanları, hipnozcular, kısa süreli eğitimlerle kendini terapist ya da pedagog ilan edenler, ruh sağlığı hizmeti verdiğini ilan ediyor. Bu kişilerden bazıları popüler ve bir çok aile popülizm kurbanı oluyor. Tüm uzmanlarımız İstanbul’un seçkin üniversitelerinden mezun. Mezuniyet alanları Psikoloji ya da  Psikolojik Danışmanlık.  Ayrıca tüm uzmanlarımız klinik psikoloji eğitimi ya almış ya da alıyor. Yani Ahenk’te çocuklarımız emin ellerde.

Diğer büyük farkımız, aldığımız eğitimler. Ahenk’te görev alan tüm terapistlerimiz uluslararası düzeyde onaylanmış uzun eğitimlerden geçiyorlar. Oyun terapisi eğitimlerimizi, yetkinliği onaylanmış uzmanlardan almış bulunuyoruz. Her bir uzmanımız bu alanda en az 100 saatlik eğitim almış durumda. Yapılan tüm terapilerimiz yabancı uzmanların gözetimi altında yapılıyor. İşimizi daha doğru yapmak adına sürekli eğitim ve süpervizyonlar alıyoruz. Tüm uzmanlarımız uluslararası düzeyde bir terapist olma yolunda ilerliyor. Yani Ahenk’te uzmanlarımız Avrupa ve Amerika standartlarında bir terapist olarak hizmet veriyor.    

Biz, insani değerlere sahip bir kurumuz. Birbirimizle olan iletişimimizle, ofisimizin dizaynı ile, sunduğumuz sıcak ortam ile misafirlerimize bir ev ortamı inşa ediyoruz. Bize gelen herkesi bir misafir olarak görüyoruz. Ofisimize adım atan herkesi el üstünde tutuyoruz. Ticari bir kurumuz ama önceliğimiz ‘insani bir kurum’ olmak. Her misafirimizin hayatını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Önceliğimiz para kazanmak değil, çocuklarımızı iyi etmek. Hak etmediğimiz bir paranın hesabını veremeyeceğimizin bilincindeyiz. Bu nedenle işimizi en kısa zamanda ve en doğru şekilde yapmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Kısacası biz, Ahenk çocuk olarak işimizi en doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz.