Oyun Terapisi   

Oyun tüm çocukların vazgeçilmezidir. Yetişkinler için konuşmak neyse, çocuklar için de oynamak odur. Çocuklar oynayarak kendilerini ifade edeler, oynayarak rahatlarlar, oynayarak gelişirler. Çocuklar oyunu dilleri, oyuncakları ise kelimeleri olarak kullanırlar. Bu nedenledir ki, çocuklarda bulunan davranış ve psikolojik problemlerin çözülmesinde oyun sıklıkla kullanılmaktadır. 

Oyun Terapisi
Oyun Terapisi, çocukların yaşadıkları davranış problemlerin ve psikolojik problemlerin oyun yolu ile iyileştirilmesidir. Bu problemler kaygı, korku, takıntı, agresyon, parmak emme, tırnak yeme gibi problemler olabilir. Oyun terapisi çocukların iyileştirilmesinde 1950 yıllarından sonra sıklıkla kullanılmaktadır. Oyun terapisinin 10 üzerinde ekolü bulunmaktadır. 

Eğitimin Hedefi
Eğitim giriş düzeyinde bir eğitimdir. Eğitimde katılımcılar bir çok oyun terapisi yaklaşımı konusunda bilgi ve deneyim sahibi olacaktır. Dolayısı ile hangi oyun terapisi yaklaşımının kendilerine uygun olduğunu seçip o alanda ilerleyebileceklerdir. Ayrıca katılımcılar bizzat oyunun ve oyuncağın iyileşmeye ve dönüşüme yol açtığını bizzat kendi üzerinde deneyimleyeceklerdir. Eğitim sonrasında katılımcılar çevresindeki çocuklarla nasıl iyileştirici oyunlar oynanacağı konusunda bilgi ve deneyim sahibi olacaklardır. Ancak oyunla terapi yapabilmek için ileri düzey eğitimlere katılmaları istenecektir. 

Eğitimin İçeriği
Eğitimde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Gelişimsel Oyun Terapisi, Kum Terapisi, Kukla Terapisi, Theraplay, Psikanalitik Oyun Terapisi, Terapötik Öyküler, İyileştirici Oyunlar konuları ele alınacaktır. Bir çok terapi yaklaşımlarının yanı sıra bir çok oyun iyileştirici oyun tekniği de katılımcılara aktarılacaktır. 

Katılımcılar
Eğitime ruh sağlığı alanında çalışanlar, eğitimciler ve öğretmenler katılabilirler. 

Eğitimin Zaman Planlaması
Eğitim toplam 30 saattir. 
Eğitimlerimiz 09.00-17.00  arasında yapılmaktadır. 

Kontenjan
Eğitim 20 kişiliktir. 
Kesin kayıt için eğitim ücretinin yarısı eğitimden önce ödenmesi gerekmektedir. 

Eğitim Mekanı
Eğitimler, Florya/İSTANBUL'da gerçekleştirilmektedir.  

Eğitimci
Eğitimci Klinik Psikolog & Pedagog ve Oyun Terapisti Mehmet Teber’dir. Detaylı bilgiye Uzmanlarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Kayıt ve Bilgi
Kayıt ve bilgi için 0 (533) 140 42 05 numaralı telefondan Ayşegül Sarı’ya ulaşabilirsiniz.