Oyun Terapisi   

Neden Oyun Terapisi?
Oyun tüm çocukların vazgeçilmezidir. Yetişkinler için konuşmak neyse, çocuklar için de oynamak odur. Çocuklar oynayarak kendilerini ifade edeler, oynayarak rahatlarlar, oynayarak gelişirler. Çocuklar oyunu dilleri, oyuncakları ise kelimeleri olarak kullanırlar. Bu nedenledir ki, çocuklarda bulunan davranış ve psikolojik problemlerin çözülmesinde oyun sıklıkla kullanılmaktadır. 

Oyun Terapisi Nedir?
Oyun Terapisi, çocukların yaşadıkları davranış problemlerin ve psikolojik problemlerin oyun yolu ile iyileştirilmesidir. Bu problemler kaygı, korku, takıntı, agresyon, parmak emme, tırnak yeme gibi problemler olabilir. Oyun terapisi çocukların iyileştirilmesinde 1950 yıllarından sonra sıklıkla kullanılmaktadır. Oyun terapisinin 10 üzerinde ekolü bulunmaktadır. 

Eğitimin Hedefi Nedir?
Eğitim giriş düzeyinde bir eğitimdir. Eğitimde katılımcılar bir çok oyun terapisi yaklaşımı konusunda bilgi ve deneyim sahibi olacaktır. Dolayısı ile hangi oyun terapisi yaklaşımının kendilerine uygun olduğunu seçip o alanda ilerleyebileceklerdir. Ayrıca katılımcılar bizzat oyunun ve oyuncağın iyileşmeye ve dönüşüme yol açtığını bizzat kendi üzerinde deneyimleyeceklerdir. Eğitim sonrasında katılımcılar çevresindeki çocuklarla nasıl iyileştirici oyunlar oynanacağı konusunda bilgi ve deneyim sahibi olacaklardır. Ancak oyunla terapi yapabilmek için ileri düzey eğitimlere katılmaları istenecektir. 

Eğitimin İçeriği Nedir?
Eğitimde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Gelişimsel Oyun Terapisi, Kum Terapisi, Kukla Terapisi, Theraplay, Psikanalitik Oyun Terapisi, Terapötik Öyküler, İyileştirici Oyunlar, Oyun ve İyileşme, Oyun Terapisinin Tarihi konuları ele alınacaktır. Bir çok terapi yaklaşımlarının yanı sıra bir çok oyun iyileştirici oyun tekniği de katılımcılara aktarılacaktır. 

Eğitime Kimler Katılabilir?
Eğitime lisans mezunu olup ruh sağlığı alanında çalışanlar ve ilgili bölümlerin son sınıfında okuyan öğrenciler katılabilirler. 

Eğitimin Zaman Planlaması
Eğitim toplam 24 saattir. 
Eğitimlerimiz 09.00-17.00  arasında yapılmaktadır. 

Kontenjan
Eğitim 20 kişiliktir. 
Kesin kayıt için eğitim ücretinin yarısı eğitimden önce ödenmesi gerekmektedir. 

İptal ve İade
Son bir haftaya kadar olan iptal durumlarında ücretin tamamı geri ödenir. Bir haftadan az kaldığı durumlarda iptal olması halinde eğitim ücretinin % 90'ı geri ödenir.  

Eğitim Mekanı
Eğitimler, Florya/İSTANBUL'da gerçekleştirilmektedir.  

Eğitimci Kimdir?
Eğitimci Klinik Psikolog Mehmet Teber’dir. Detaylı bilgiye Uzmanlarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Kayıt ve Bilgi
Kayıt ve bilgi için 0 (533) 140 42 05 numaralı telefondan Ayşegül Sarı’ya ulaşabilirsiniz.  

APT Onayı
Bu eğitim APT (Association for Play Therapy) onaylı bir eğitimdir. Bu eğitim uluslarası düzeyde oyun terapisti olmak isteyenler için 24 kredi ile kredilendirilmektedir. (APT Approved Provider 17-520)