Mutlu Çocuk   
Psikoloji literatüründe “anamnez” olarak da bilinin ilk görüşme, danışan ile birlikte yapılan, onun öyküsünün alındığı, terapistin sorular sorduğu ve teşhis, tanı ve tedavi planının yapıldığı görüşmeye verilen addır. Bir terapistin en önemli yetkinliklerinden biri doğru ve etkili bir ilk görüşme yapabilmesidir. Çünkü bu görüşmede çocuğun sorunu çerçevelenmekte, terapiye gerek olup olmadığına karar verilmekte ve uygun terapi yaklaşımı belirlenmektedir. Başarısız ya da eksik bir şekilde yapılan ilk görüşme sonrasında yol haritası yanlış çizilebilmekte ve çocuk gereksiz yere terapide tutulabilmekte ve yanlış terapi yöntemlerine maruz kalabilmektedir. Bu nedenle ilk görüşme, iyi bir terapinin ilk ve en önemli adımıdır. 

Eğitimin Hedefi
Eğitim çocuk ruh sağlığı alanında çalışan her uzmanının ilk anamnez görüşmesini daha etkin bir şekilde yapmalarını hedeflemektedir. Katılımcılar çocuklar ve aileleri ile yaptıkları 50 dakikalık ilk görüşme esnasında, hangi soruları soracaklarını, çocuğun hayat öyküsünü nasıl alacaklarını, aldıkları öyküyü nasıl yorumlayacaklarını ve doğru terapi yöntemini nasıl seçeceklerini öğreneceklerdir.   

Eğitimin İçeriği
Eğitim, anamnez formunun kullanımını, aile ve çocukla ilk güven ilişkisi kurma yöntemlerini, ailenin verdiği bilgileri psikopatoloji bilgileri eşliğinde yorumlamayı, çocukların gelişimsel açıdan nasıl değerlendirileceği, çocuk çizimlerinin nasıl ele alınacağını ve ailenin nasıl bilgilendirileceği süreçlerini içermektedir.  Eğitime katılanlar Mehmet Teber’in bir ilk görüşmesine katılma hakkı elde edip ilk görüşmeyi canlı gözlemleme imkanı da elde edeceklerdir. 

Katılımcılar
Eğitime çocuk ruh sağlığı alanında çalışanlar katılabilirler. 

Eğitimin Zaman Planlaması
Eğitim toplam 24 saattir. 
Eğitim 09.00-17.00  arasında olacaktır. 

Kontenjan
Eğitim 20 kişi ile sınırlıdır. 
Kesin kayıt için eğitim ücretinin yarısının eğitimden önce ödenmesi gerekmektedir. 

Eğitim Mekanı
Eğitim, Ahenk Çocuk’un Başakşehir/İSTANBUL adresinde gerçekleştirilecektir. 

Eğitimci
Eğitimci Klinik Psikolog Mehmet Teber’dir. Detaylı bilgiye Uzmanlarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Kayıt ve Bilgi
Kayıt ve bilgi için 0 (533) 140 42 05 numaralı telefondan Ayşegül Sarı’ya ulaşabilirsiniz.