Cocuk   
Psikopatoloji, akıl hastalığı, ruhsal bunalım, anormal/uyumsuz davranış davranış üzerine araştırma dalıdır. Bu terim genel olarak psikiyatride patolojinin hastalık süreci olarak kullanılır. Medikal olmayan psikoloji dilinde, anormal psikoloji psikopatoloji ile aynı anlama gelmektedir. Bu eğitimde 0-12 yaş arasındaki çocukların ruh sağlığında görünen anormal/uyumsuz davranışlar ele alınacaktır. 
Ruh sağlığı alanında etkili çalışmalar yapabilmek için geniş patoloji bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Patoloji bilgisine sahip olan uzmanlar çocuklarda görünen sorunları ve nedenlerini daha iyi kavrayabilmekte, doğru terapi yöntemini seçebilmekte, ve var olan sorunun kendi yeterlilikleri ile çözülüp çözülemeyeceğini doğru değerlendirebilmektedir. Yine bu bilgiye sahip olan uzmanlar diğer ruh sağlığı uzmanı olan psikiyatrist ve nörologlar ile aynı dili konuşabilme yetisine sahip olmaktadır.  

Eğitimin Hedefi
Eğitim çocuk ruh sağlığı alanında çalışan her uzmanının çocuk ruh hastalıkları konusunda genel bir fikir edinmesini sağlamayı hedeflemektedir. Eğitim sonrasında uzmanlar karşılaştıkları çocuklarda DSM 5’e göre ön tanılama yapıp, gerekli durumlarda üs mercilere çocukları yönlendirebileceklerdir.

Eğitimin İçeriği
Eğitim, DSM 5 merkezli olarak gerçekleşecektir. Eğitimde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite, Kaygı Bozuklukları, Takıntılar, Çocukluk Çağı Depresyonu, Dışa Atım Bozuklukları, Travma Bozuklukları, Yıkıcı Davranış Bozuklukları, Nörogelişimsel Bozukluklar ve Konuşma Bozuklukları ele alınacaktır.   

Katılımcılar
Eğitime çocuk ruh sağlığı alanında çalışanlar katılabilirler. 

Eğitimin Zaman Planlaması
Eğitim toplam 24 saattir. 
Eğitim 09.00-17.00  arasında olacaktır. 

Kontenjan
Eğitim 20 kişi ile sınırlıdır. 
Kesin kayıt için eğitim ücretinin yarısının eğitimden önce ödenmesi gerekmektedir. 

Eğitim Mekanı
Eğitimler, Florya/İSTANBUL'da gerçekleştirilmektedir.  

Eğitimci
Eğitimci Klinik Psikolog Mehmet Teber’dir. Detaylı bilgiye Uzmanlarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Kayıt ve Bilgi
Kayıt ve bilgi için 0 (533) 140 42 05 numaralı telefondan Ayşegül Sarı’ya ulaşabilirsiniz.