Çocuk Psikoloji   
Birleşmiş Milletler 0-18 yaş arasındaki herkesi çocuk olarak kabul etmiştir. Bununla birlikte genel olarak 0-2 yaş bebeklik, 2-12 yaş çocukluk ve 12-18 yaş ergenlik ya da gençlik devresi olarak tanımlanabilir. Bu eğitim 0-12 yaş arasındaki çocukların psikolojisini ve onların eğitimlerini ele alan bir eğitimdir.  

Eğitimin Hedefi
Çocuklarla çalışan herkesin çocukları iyi tanıması gerekir. Çocukları tanımadan onlara terapi yapmak ya da eğitim vermek faydalı olmayacaktır. Yetişkinler genelde kendi gerçekliklerinden yola çıkarak çocukları ve çocukluğu tanıdıklarını düşünürler. Ama çocuklar minyatür yetişkinler değildirler. Kendine has düşünme, duygulanım, akıl yürütme ve gelişim özellikleri vardır. Üstelik bu gelişim çok hızlı olmakta, gelişim aşamasında çıkan zorluklar çeşitli psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Eğitim katılımcıları çocuk dünyası, çocuk psikoloji, çocuk gelişimi ve çocuk eğitimi gibi dört önemli başlıkta bilgilendirmeyi hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşılması ile birlikte katılımcılar hem çocuğa doğru açıdan bakabilecek, hem daha iyi iletişim kurabilecek, hem de anne-babaları çocuklara yaklaşım ve onları eğitme konusunda doğru bir şekilde bilgilendirebilecektir. 

Eğitimin İçeriği
Eğitimin ilk 2 gününde çocuk psikoloji ve çocuk gelişimi; gelişim psikolojisi, transpersonel psikoloji ve psikodinamik psikoloji eşliğinde ele alınacaktır. Doğum öncesinden, anne karnından, doğum kanalından, ilk dünya deneyimine; buradan yaş yaş 12 yaşa kadar ilerleyen gelişim, gelişimde kritik ve duyarlı dönemler ve bu dönemlerin insanın toplam hayatına etkisi ele alınacaktır. Son 2 gün ise çocuk eğitimine ayrılmış olacaktır. Çocukta duygu eğitimi, özgüven eğitim, karakter eğitimi, sorumluluk eğitimi, sınır eğitimi gibi eğitim başlıkları incelenecektir.   

Katılımcılar
Eğitime çocukla çalışan eğitimciler ve ruh sağlığı çalışanları katılabilir. 

Eğitimin Zaman Planlaması
Eğitim toplam 24 saattir. 
Eğitim 09.00-17.00  arasında olacaktır. 

Kontenjan
Eğitim 20 kişi ile sınırlıdır. 

Eğitim Mekanı
Eğitimler, Florya/İSTANBUL'da gerçekleştirilmektedir. 

Eğitimci
Eğitimci Klinik Psikolog Mehmet Teber’dir. Detaylı bilgiye Uzmanlarımız sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Kayıt ve Bilgi
Kayıt ve bilgi için 0 (533) 140 42 05 numaralı telefondan Ayşegül Sarı’ya ulaşabilirsiniz.