Mehmet Teber   
1980 yılında İzmit’te dünyaya geldi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi burada okudu. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2003 yılında “Onur Derecesi” ile mezun oldu. İlk yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nde, ikincisini ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji’de aldı. İkinci yüksek lisansını “Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin Çocuklarda Görünen Davranış Sorunlarına Etkisi” başlığı ile tamamladı. Klinik Psikolog Mehmet Teber halen Klinik Psikoloji alanındaki doktorasına devam etmektedir. 

Üniversite sonrasında rehabilitasyon merkezi, danışmanlık merkezi, dershane, anaokulu, özel okul gibi bir çok kurumda görev aldı. 2008 yılında iki arkadaşı ile birlikte Ahenk adındaki danışmanlık merkezini kurdu. Halen burada çocuklar üzerine olan görüşmelerine devam etmekte ve terapiler yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli kurumlarda çocuk eğitimi, oyun terapisi üzerine seminerler ve eğitimler vermekte; bir çok çocuk projesine danışmanlık yapmaktadır.

Mehmet Teber’in temel uzmanlık alanı çocuklar, çocuk psikolojisi, çocuk eğitimi ve oyun terapisidir. Kendisi Pedagoji Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir. Yeşilay Bilim Kurulu üyesidir. Türkiye’nin önde gelen oyun terapistlerinden ve oyun terapisi eğitimcilerindendir. Mehmet Teber ülkemizin ilk ve tek uluslararası onaylı oyun terapisi eğitimcisidir. (APT Approved Provider 17-520)

Etkili iletişim, eğitim bilimleri ve eğitim felsefesi gibi alanlar diğer ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Mehmet Teber’in yayınlanmış 5 kitabı bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Teber, İstanbul’da ikamet etmektedir. 


Sınav Terapileri (2009) 
Mehmet Teber’in ilk kitabıdır. C Planı Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Mehmet Teber’in dershanelerde çalışırken sınava hazırlanan öğrencilere yaptığı danışmanlık seanslarının kayıtlarını içermektedir. Şu ana kadar 10 baskı yapmıştır ve Türkiye’de sınavlara hazırlık alanında en çok satan kitaplardan biridir. Sınava hazırlanan öğrencilere danışmanlık yapan, eğitimciler, rehber öğretmenler ve anne-babalar için bir başucu kitabıdır. “İçimden ders çalışmak gelmiyor”, “Çalışıyorum, çalışıyorum olmuyor”, “Sınavda çok heyecanlanıyorum” gibi bir çok öğrenci sorununa etkili çözümler önermektedir. Sınava hazırlanan öğrenciler için oldukça önemli bilgiler içermektedir. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Çocuk Eğitiminde İdeal Anne-Baba (2009) 
Mehmet Teber’in ikinci kitabıdır. C Planı Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Mehmet Teber’in anne-babalara rehberlik edecek temel bilgileri ele aldığı bir kitaptır. Çocuk eğitimi için bir başlangıç kitabıdır. Çocuk eğitiminde en temel ilkere ve temel yapılan yanlışlara yer vermektedir. Yayınlandığı günden bu yana basit dili ve açık örnekleri nedeni ile ilgi görmüş ve 10 baskı yapmıştır. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Profesyonel Öğrenci (2010) 
Mehmet Teber’in Sosyolog İsmail Öz ile birlikte kaleme aldığı 3. kitabıdır. Kişisel gelişim alanındaki uzun çalışmalarının özeti olan bir kitaptır. Sınav ülkesi Türkiye’de profesyonel bir sınav kazanıcısı olmanın esaslarını ele alan; pozitif düşünme, zaman yönetimi, hedef belirleme, planlı çalışma gibi bir çok konuyu öz bir şekilde öğrencilere ve sürekli öğrenci kalanlara aktaran bir kitaptır. Sınav Terapileri ile birlikte sınava hazırlananların, eğitim koçlarının başucu kitabıdır. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Mutluluk Terapileri (2014) 
Mehmet Teber mesleğinin ilk yıllarında kişisel gelişim ve motivasyon odaklı çalışmıştır. Bu çalışmalarının topladığı kitapların ardından çocuk eğitimi alanına yönelmiştir. Çocuk eğitimi üzerine kitap yazmayı düşünürken fark etmiştir ki, anne-babalar mutsuz olduktan sonra onlara çocuk eğitimini anlatmanın hiçbir faydası yok. Mutsuz olan insana bir şey öğretmek mümkün değil. Bu nedenle işin temel taşı olarak mutluluğu görmüş ve araştırmalarını bu alana yönlendirmiştir. Çeşitli dinler, öğretiler ve bilimsel araştırmalar ışığında mutluluğa giden yolun nereden geçtiğini bu kitapta bir öykü kurgusu içinde ele almıştır. Hayy Kitap’tan yayımlanan kitap, 2. baskısını yapmıştır. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız

Annenin Ruh Halleri (2015) 
Mehmet Teber mutluluğu ele alan kitabının ardından annelerin ruh haline odaklanmıştır. Çünkü iyi bir anne olmanın yolu olarak annenin kendisini ve keşfetmesi gerektiğini fark etmiştir. Yerli ve yabancı bir çok kaynağın taranmasının ve binlerce anne ile yapılan görüşmenin ardından annelik psikolojisini kaleme almıştır. Kız bebekten evli kadına; evli kadından anneye giden yolda anneliğin nasıl inşa olduğunu ortaya koymuştur. Annelerin kendini tanımasını sağlayan ve onlarda derin anlaşılmışlık hissi oluşturan kitap, Hayy Kitap’tan çıkmıştır. 2. baskısını yapmıştır. 

İncelemek veya satın almak için tıklayınız


Mehmet Teber üniversiteden mezun olduktan sonra yerli yabancı bir çok eğitimciden, uzmandan ve ustalardan 2-6 gün süreli eğitimler almıştır. Bu eğitimler ve eğitimlerin alındığı isimler şöyledir:

Anlayarak Hızlı Okuma - Murat Tunalı 
Bilişsel Davranışçı Terapi I - Hakan Türkçapar
Bilişsel Davranışçı Terapi II -  Hakan Türkçapar
Bilişsel Davranışçı Terapi III - Hakan Türkçapar
Çocuk Çizimleri Eğitimi – Funda Akkapulu
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi – Reyhana Seedat
Çocuk Psikopatalojisi I - Senem Başgül
Çocuk Psikopatalojisi II - Mücahit Öztürk
Çocuk Psikopatalojisi III - Bengi Semerci
Çocuk Testleri Eğitimi - Elif Güneri
Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi - POEM 
Çocuklarla EMDR I - Ümran Korkmazlar
Çocuklarda Travma Terapisi - Reyhana Seedat
Deneyimsel Oyun Terapisi I - Byron Norton
Deneyimsel Oyun Terapisi II - Byron Norton
Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi - Kim Psikoloji
Diksiyon ve Hitabet Eğitimi - Şaban Kızıldağ
Eğiticinin Eğitimi - Halil İbrahim Erden 
EMDR I - Emre Konuk
EMDR II - Emre Konuk
EMDR ve Oyun Terapisi - Reyhana Seedat 
Enneagram Kişilik Modeli I - İsmail Acarkan
Enneagram Kişilik Modeli II - İsmail Acarkan
Gelişimsel Oyun Terapisi - Reyhana Seedat
Gestalt Terapisi - Özge Mergen
Farkındalık Terapisi - Kültegin Ögel 
Filial Terapi - Reyhana Seedat
Kabul ve Kararlılık Terapisi - Fatih Yavuz
Kalp Merkezli Hipnoterapi - Reyhana Seedat
Kalp Merkezli Hipnoterapi İleri Düzey I - Reyhana Seedat
Kalp Merkezli Hipnoterapi İleri Düzey II - Reyhana Seedat
Kalp Merkezli Hipnoterapi İleri Düzey III - Reyhana Seedat
Kalp Merkezli Hipnoterapi İleri Düzey IV - Reyhana Seedat
Kısa Süreli Oyun Terapisi - Reyhana Seedat
Kukla Terapisi - Reyhana Seedat
Kum Tepsisi Terapisi - Reyhana Seedat
Kum Terapisi I - Maria Kendler
Kum Terapisi II - Gita Morena 
NLP Practitioner - Zafer Akıncı
NLP Master Practitioner - Zafer Akıncı
Optimum Denge Modeli I - Tamer Dövücü
Lider Öğretmen - ÖRAV
Öykülerle Terapi - Reyhana Seedat
Sanat Terapisi - Reyhana Seedat
Theraplay I - Marlo Winstead
Theraplay II - Saara Salo

Mehmet Teber çocuklarla olan çalışmalarında yoğunluklu olarak aşağıdaki terapi yaklaşımlarını kullanmaktadır. Kullandığı her yaklaşımla ilgili uluslararası düzeyde onaylı eğitimler ve süpervizyonlar almıştır. Hangi terapi yaklaşımını kullanılacağı çocuğun yaşına, yaşadığı soruna göre değişmektedir.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi 
Uluslararası düzeyde geçerli olan 30 saatlik eğitimi Reyhana Seedat’tan almıştır. Bu terapi alanında hem grup süpervizyonu hem bireysel süpervizyon almıştır. Bu terapi yaklaşımının süpervizörlüğü olmaya yönelik eğitimler de alarak, bu terapi yaklaşımın süpervizörü ve eğitimcisi olmuştur. Yüksek lisans tezini de bu alanda yapmıştır. 2-10 yaş arası çocuklarda yoğunluklu olarak bu terapi yaklaşımını kullanmaktadır. 

Deneyimsel Oyun Terapisi
Deneyimsel Oyun Terapisi Uluslararası düzeyde geçerli olan 30 saatlik I ve II eğitimlerini bizzat terapinin geliştiricisi Byron Norton’dan almıştır. Özellikle travma yaşamış 2-10 arası çocuklarla çalışırken deneyimsel oyun terapisi yaklaşımını kullanmaktadır.

Theraplay 
Uluslararası düzeyde geçerli olan 25 saatlik Theraplay I eğitimini Marlo Winstead’dan, 20 saatlik Theraplay II eğitimini ise Saara Salo’dan almıştır. Grup süpervizyonlarını Saara Salo’dan almıştır. Bağlanma sorunu ya da yıkıcı davranış bozukluğu olan 2-14 yaş arası çocuklarda bu yaklaşımı kullanmaktadır.

Gelişimsel Oyun Terapisi 
Uluslararası düzeyde geçerli 15 saatlik eğitimi Reyhana Seedat’tan almıştır. Bireysel ve grup süpervizyonlarını da tamamlayarak bu terapinin eğitimcisi olmuştur. Bu alanda yapılan bir teze öncülük etmiştir. Bir çok kurumda grup halinde uygulanan terapi yaklaşımına öncülük etmiştir. Bağlanma sorunu, ya da gelişimsel geriliği olan çocuklara bu terapi yaklaşımını kullanmaktadır.

Kum Terapisi 
Uluslararası düzeyde geçerli 50 saatlik Kum Terapisi I eğitimini Maria Kendler’den almıştır. Kum Terapisi II eğitimini Gita Moreno’dan almıştır. Bu alandaki eğitimlerine devam etmektedir. Süpervizyonlarını Gita Moreno ile yürütmektedir. 10 yaş üstü çocuklarda görünen bir çok sorunda bu yaklaşımı kullanmaktadır.

Kukla Terapisi 
Uluslararası düzeyde geçerli 15 saatlik Kukla Terapisi eğitimini Reyhana Seedat’tan almıştır. Bu alandaki süpervizyonlarını Reyhana Seedat ile yürütmektedir. 10 yaş üstü çocuklara yardımcı terapi yaklaşımı olarak Kukla Terapisi’ni kullanmaktadır.

EMDR 
Uluslararası düzeyde geçerli olan 60 saatlik EMDR I ve II eğitimlerini Emre Konuk’tan almıştır. 20 saatlik Oyun Terapisi ve EMDR eğitimini Reyhana Seedat’tan, 15 saatlik Çocuklarla EMDR I eğitimini ise Ümran Korkmazlar’dan almıştır. Grup süpervizyonlarını Emre Konuk’tan, bireysel süpervizonlarını ise Reyhana Seedat ve Ümran Korkmazlar’dan almaktadır. Travma yaşamış 0-14 yaş çocuklarında EMDR yaklaşımını destekleyici terapi yöntemi olarak kullanmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi 
Uluslararası düzeyde geçerli olan BDT-I, BDT-II ve Beceri eğitimlerini ve grup süpervizyonlarını Hakan Türkçapar’dan almıştır. Kaygı ve OKB bozukluklarında yardımcı terapi yaklaşımı olarak bu terapi yaklaşımını kullanmaktadır.

Öykülerle Terapi 
Bu alandaki eğitimini Reyhana Seedat ve Ümran Korkmazlardan almıştır. Öyküler oyun terapilerinde hem terapiye destek olarak kullanılmaktadır. Çocukların sorunlarını çözmede onların sorunlarına yönelik özel öyküler oluşturulmakta ve bu öyküler çocuklara terapötik bir şekilde anlatılmaktadır. Öyküler çocuklarla EMDR uygulamasının önemli bir parçasıdır. Mehmet Teber hem EMDR hem de Oyun Terapisinde öykü terapisini yardımcı olarak kullanmaktadır.

Mehmet Teber çocuk psikolojisi, eğitim bilimleri, iletişim, psikoloji ve motivasyon alanlarında günümüze kadar bir çok eğitim vermiştir. Bu eğitimler 2-4 gün olarak düzenlenmiş eğitimlerdir. Hali hazırda Mehmet Teber yoğun olarak Çocuk Psikolojisi ve Oyun Terapisi alanında eğitimler vermektedir. Bu eğitimler aşağıdaki gibidir:

Oyun Terapisi Eğitimi-Giriş Düzey
Bu eğitimin amacı katılımcıları oyun terapisi ile tanıştırmak, oyunun iyileştirici gücünü bizzat kendi üzerlerinde deneyimleyerek fark etmelerini sağlamak ve oyunu iyileştirme amaçlı kullanabilmelerini sağlamaktır. Çocuk Merkezli, Deneyimsel ve Gelişimsel Oyun Terapisi ile Kum Terapisi, Kukla Terapisi, Theraplay, Sanat Terapisi, Terapötik Öyküler, İyileştirici Oyunlar temel eğitim başlıklarıdır. Eğitim 4 gündür. Bu eğitim APT (Association for Play Therapy) onaylı bir eğitimdir. Eğitim uluslarası düzeyde 24 kredi ile kredilendirilmektedir. 

Çocuk Dünyası ve Çocuk Psikolojisi
Bu eğitim sonrasında katılımcılar çocuk gelişim dönemleri, çocuk psikolojinin önemli kavramları, çocukların doğru eğitilmesi konularında bilgi edinecektir. Çocukta bağlanma, ayrışma, kişilik, duygu gelişimi gibi  alanlarla çocukta özgüven, sorumluluk, mahremiyet, sınır eğitimi gibi başlıklar ele alınacaktır. Eğitim 4 gündür.

Çocuk Psikopatolojisi
Bu eğitim sonrasında katılımcılar çocuklarda görülen psikolojik sorunlar hakkında bilgi sahibi olacaklar ve danışmanlık merkezine müracaat eden çocuklarda hangi psikopatalojilerinin bulunduğunu ayırt edebileceklerdir. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite, Kaygı Bozuklukları (ayrılık kaygısı, sosyal kaygı, seçici konuşmazlık, fobiler), Duygu Durum Bozukluları (depresyon, bipolar bozukluk, yıkıcı duygu durum düzenleyememe bozukluğu), Yaygın Gelişimsel Bozukluklar ele alınacaktır. Eğitim 4 gündür.

Çocuklarda İlk Görüşme
Bu eğitimde katılımcılar bir saatlik bir sürede çocuk ve ailesi ile nasıl görüşme yapılacağı konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Aileden öykü almak, çocukla ilk değerlendirme görüşmesi yapmak, çocuğu değerlendirmede projektif testlerden yararlanmak, çocukta var olan psikopatalojiye karar vermek, uygun terapi yöntemine karar vermek gibi konulara değinilecektir. Eğitim 4 gündür.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
Bu eğitimde katılımcılar Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin tarihsel gelişimi, felsefesi, uygulandığı mekan, terapistin rolü konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Eğitim bir çok uygulama ile desteklendiği için eğitim sonrasında katılımcılar Çocuk Merkezli Oyun Terapisini uygulayacak yetkinliğe sahip olacaklardır. Eğitim 4 gündür.

Gelişimsel Oyun Terapisi ve Filial Terapi
Bu eğitimde katılımcılar Gelişimsel Oyun Terapisi ve Filial Terapi’nin tarihçesi, felsefesi, uygulama mekanı, terapistin rolü konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Eğitim sonrasında katılımcılar her iki oyun terapisi yaklaşımını danışmanlık merkezlerinde uygulama imkanına sahip olacaklardır. Eğitim 4 gündür.

Kum Tepsisi Terapisi ve Sanat Terapisi
Bu eğitimde katılımcılar daha çok büyük çocuklarla kullanılan ve çok etkili olan iki temel terapi yaklaşımı konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Eğitim sonrasında katılımcılar Kum Tepsisi Terapisi ve Sanat Terapisini ofislerinde uygulayabilecek yetkinliğe sahip olacaklardır. Eğitim 4 gündür.

Kukla Terapisi ve Terapötik Öyküler
Kukla Terapisi ve Terapötik Öyküler çocuklarda kullanılan iki önemli terapötik yaklaşımdır. Bu eğitimde katılımcılar kuklanın terapötik amaçlı kullanılmasının birkaç yolunu görecekler ve öykünün iyileşme amaçlı nasıl kullanılacağı konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Terapötik öykülerin nasıl yazılacağı eğitimde ele alınacak diğer konudur. Eğitim 4 gündür.

Anne-Babalar için İyileştirici Oyun (Filial Terapi)
2-10 yaş arası çocukları olan ebeveynlerle yapılan, 10 haftalık bir eğitim programıdır. Ebeveynlere çocukları ile doğru diyalog kurmanın yolları ile birlikte evde çocuklarla iyileştirici gücü olan oyunların nasıl oynanacağı öğretilmektedir.

Öğretmenler için Çocuk Psikolojisi Eğitimi
Bu eğitimde amaç, çocukların dünyasına yolculuk yapmak, onların dünyayı hangi gözle gördüğünü deneyimlemektir. Çocukları tanımak, onlarla iyi ilişki kurabilmek, çocuk sorunlarına doğru yaklaşabilmek gibi bir çok alanda öğretmeni zenginleştirmeyi hedeflemektedir. Eğitim 2 gündür.

Öğretmenler için Temel Pedagoji Eğitimi
Öğretmenlere yönelik sınıf yönetimi, çocuk psikolojisi, sorunlu davranışlarla baş etme, çocuklara kalıcı davranış kazandırma, çoklu zeka, öğrenme stilleri gibi bir çok konuyu içeren, öğretmenleri okula, sınıfa hazırlayan ve temel öğretmenlik becerilerini güçlendiren bir eğitimdir. Eğitim 4 gündür.

Etkili İletişim Eğitimi
İletişim hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Gün içinde insanlarla kullandığımız iletişim becerilerini basit tekniklerle zenginleştirmek mümkündür. Bu eğitim iki ana alan olan muhatabını anlama ve kendini ifade etme alanında katılımcıların becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Dinleme becerileri, beden dilini ve dili etkili şekilde kullanma, ikna psikolojisi gibi bir çok alt başlıktan oluşmaktadır. Eğitim 4 gündür.


Mehmet Teber çocuk psikolojisi, eğitim bilimleri, iletişim, psikoloji ve motivasyon alanlarında 1-2 saat süreli seminerler de vermektedir. Bu seminerlerden başlıcaları şöyledir:

Çifter ve Eşler İçin
Aile İçi İletişim
Ailede 5 Sevgi Dili

Anne ve Babalar İçin
Başarılı Çocuklar Yetiştirmek
Çocuk Dünyasına Yolculuk
Çocuk Eğitiminde Doğru Davranışlar
Çocuk Eğitiminde Övgü-Ödül ve Ceza
Çocuk Eğitiminde Temel İlkeler
Çocuk Eğitiminde Yanlış Davranışlar
Çocuk Oyunlarını Anlamak
Çocuk Psikolojisi
Çocuk Sorunlarına Yapıcı Yaklaşımlar
Çocukla İletişim
Çocuklara Hangi Yaşta Nasıl  Davranalım?
Çocuklarda 5 Sevgi Dili
Çocukları Ekrandan Korumak
Çocukları Tanıma Sanatı
Çocukların Ruhsal Sorunlarını Evde Nasıl Çözülür?
Çocukta Cinsellik Eğitimi
Çocukta Din Eğitimi
Çocukta Duygu Eğitimi 
Çocukta Haz Öteleme Eğitimi
Çocukta İrade Eğitimi
Çocukta Karakter Eğitimi
Çocukta Mahremiyet Eğitimi
Çocukta Özgüven Eğitimi
Çocukta Tutumluluk Eğitimi
Çocukta Sınır Eğitimi
Çocukta Sorumluluk Eğitimi
Ergen Psikolojisi
Geçmişten Günümüze Çocuk Eğitimi
Öğrenci Anne-Babası Olmak

Öğretmenler ve Eğitimciler İçin
Anaokulunda Çocuk Eğitmek
Çoklu Zeka Teknikleri
Çocuk Dünyası
Çocukla İletişim Teknikleri
Çocuk Psikolojisini Anlamak
Etkili Eğitim Teknikleri 
Etkili Ders Sunma Becerileri
Hafıza Teknikleri ile Kolay Öğretim
Okulda Değerler Eğitimi
Okulda Duygu Eğitimi
Okulda Mahremiyet Uygulamaları
Okulda Zorbalıkla Baş Etmek
Osmanlıda Eğitim-Öğretim
Osmanlıdan Günümüze İyi Eğitim Uygulamaları
Öğrenme Stilleri
Sınıf Yönetimi
Sınıfta Özgüven Geliştirme Teknikleri
Zor Çocuklarla Baş Etmek

Herkes İçin
Herkes için Kısa Psikoloji
İknanın Psikolojisi
İnsan Kazanma Sanatı
İnsan Tanıma Sanatı
Kendini Tanıma Sanatı
Modern Hayatta Ruh Sağlığını Korumak
Öfke Psikolojisi ve Yönetimi
Stres Psikolojisi Yönetimi
Temel İletişim Teknikleri


Mehmet Teber üniversite sonrasında bir çok kurumda görev almış, bir çok kurumla kısa süreli işbirliği yapmıştır. Bir çok projede pedagojik danışman olarak yer almıştır. Yer aldığı, projeler ve kurumlar aşağıdaki gibidir:

Projeler
Doğru Eğitim
EDATT
İstanbul Muhafızları 
Hayat Okulu
Kanserli Çocuklar için Oyun Terapisi
Kilis Suriyeli Eğitimci Eğitimi Projesi
Küçük Hanımlar Çocuk Dergisi
Soma Çocukları için Oyun Terapisi
Şirin Kalem Çocuk Dergisi
Van Çocukları için Ruh Sağlığı Taraması
Yeşilay TBM Kitapçığı
Yeşilay TBM Etkinlikleri

Kurumlar
Afyon Milli Eğitim Müdürlüğü
Ailem Vakfı
Altınbaşak Anaokulu
Arnavutköy Belediyesi
ASFA Okulları
Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü
Bağcılar Belediyesi
Bahçelievler Belediyesi
Başakşehir Belediyesi
Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü
Bezmi Alem Üniversitesi
Bilim Sanat Vakfı (BİSAV)
Birikim Koleji
Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü
Boğaziçi Üniversitesi
Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü
Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV)
C Planı Yayınları
Cemre Koleji
Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü
Divan Derneği
Dost Koleji
Eksen Yayıncılık
Enderun Koleji
ERDEMDER
Esenler Belediyesi
Esenyurt Belediyesi
Gençlik Dershaneleri
Gülücük Anaokulu
Gül Yuva Anaokulu
Gökyüzü Koleji
Hasan Kalyoncu Üniversitesi
Hayrat Vakfı
İGDAŞ 
İGEDER 
İGETEV
KADEM
KAWAİ
Kağıthane Belediyesi
Kahramanmaraş Belediyesi
Kınalı Kuzu Anaokulu
Küçükçekmece Belediyesi
Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğü
Kültür AŞ.
Kültür Dershaneleri
Lüxe Life
Mavigün Koleji
Medipol Üniversitesi
Mefkure Dershaneleri
Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği
MÜSIAD
ÖRAV
Özel Aile Polikliniği
PSİART
Rehber Dershaneleri
RUHSAK
Sakarya Belediyesi
Sirac Okulları
Sultangazi Belediyesi
THY
Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü
Uşak Sosyal Güvenlik Kurumu
Üsküdar Belediyesi
Van Milli Eğitim Müdürlüğü
Yakın Doğu Üniversitesi
Yeni Dünya Vakfı
Yeryüzü Doktorları
Yeşilay
Yıldız Teknik Üniversitesi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü
ZED Eğitim Danışmanlık
Zeytinburnu Belediyesi
Zonguldak Aile Sosyal ve Politikalar Müdürlüğü